Wędkarstwo podlodowe

Wędkarski Pełczyce

Zachodniopomorskie

Dla wielkich wędkarzy zarówno pogoda kiedy i pora roku nie jest barierą do wykonania swojej pasji. Dużo spośród nich z niecierpliwością oczekuje na zamarznięcie akwenów wodnych, by mogli wstąpić na lód i utrzymywanie swojego zainteresowaniu.

Wędkarski Koszalin

Wędkarstwo podlodowe zatrzymuje się coraz większe. Jak chcemy dołączyć do grona tych pasjonatów, musimy się uzbroić w sprzęt, który dobrze odbiega swoim image i parametrami od tych, przydatnych w stanie letnim. Nawet laik zdaje sobie sprawę, że obecnie sama wędka musi być niezmiernie krótsza.

wędkarstwo allegro
wędkarstwo allegro

Lecz w wywierconym w lodzie otworze że będzie łapać wędką o długości 2-3 metrów. Jakiego mebla będziemy potrzebować oprócz wędki?

Żyłki wędkarskie

Skłonności do wędkowania podlodowego, podawane w sprzedaży są przede każdym krótsze od zwykłych. Dotyczy to z faktu, iż nie jest nam potrzebna ilość konieczna do jej wyprowadzania na odległość, jak dzieje się to latem. Pragnie stanowić natomiast dostosowana wytrzymałością do ciężaru ryb dających w zbiorniku. Drogim jest także jej kolor nie odstraszał ryb. Wykluczone jest stosowanie zimą żyłek kolorowych – wykorzystywane są żyłki przezroczyste, antyrefleksyjne, z poziomem podobnym do normalnego lodu.

Zobacz również porównywarka tabletów

Wędkarski Koszalin

Wędkarstwo podlodowe – na co łapać?

O ile zależy nam, by nasze przyszłe trofeum nie zauważyło żyłki, o tyle przynęty muszą wabić rybę. Najczęściej wykorzystywane zimą przynęty to:

błystki podlodowe, czyli sztuczna przynęta przypominająca kształtem młody narybek, zbudowana z metalu, tworzywa sztucznego lub drewna. Błyski podlodowe wyposażone są w kotwiczki umożliwiające warunki i holowanie ryby. Zimowe błystki wyróżniają się przede każdym ostrymi połyskującymi barwami lub ostrym, transparentnym kolorem;
mormyszki, czyli metalowe haki z główką. Celem zainteresowania ospałych w tej temperaturze ryb, główki przeważnie są w kolorze srebrnym czy złotym. Główki są także nacinane tak, żeby w toku ruchu jak najlepiej odbijały światło. Aby zapobiec niepożądanemu procesowi rdzewienia, mormyszki zakłada się warstwą wolframu lub srebra;
przynęty wędkarskie naturalne, używane w przypadku stosowana metody spławikowej. Zimą wykorzystywane są zarówno przynęty kiedy i zanęty o wysokim, nęcącym zapachu oraz kolorze czerwonym lub transparentnym. Ilość atraktora lub dipów jest wysoko większa niż w stanie letnim.

Wędkarstwo podlodowe za niewielkie pieniądze może istnieć się naszym przyszłym hobby na zimowe dni.

Źródło artykułu Wędkarstwo podlodowe

Wędkarski Koszalin

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments