W jakim celu Po co stomatolog dentysta zatruwa zęba?

W jakim celu dentysta zatruwa zęba?

Poradniki

Jeszcze do niedawna procedura zatrucia zęba była często wykonywana podczas leczenia kanałowego. Dzisiaj zatruwanie zęba nie jest już wymagane do przeprowadzenia leczenia.

W jakim celu stomatolog zatruwa zęba?

W niektórych sytuacjach zatrucie zęba jest obowiązkowe do wykonania endodoncji. Gdy zakażony nerw jest głównym źródłem bólu, specjalista otwiera komorę zęba oraz dokonuje jego dewitalizacji, czyli mówiąc inaczej zatrucia. Wprowadzenie trutki do komory sprawia obumarcie nerwów oraz tym samym zniwelowanie ogniska bólowego.

Kiedy zatruwa się ząb?

Ząb trzeba zatruć, aby pacjent nie czuł bólu przy oczyszczaniu kanału. W przypadku, gdy nerw naszego zęba jest już martwy, zatrucie jednak nie musi być przeprowadzone.

Dewitalizacja to procedura, którą przeprowadza się podczas oczyszczaniu kanału, w momencie kiedy pacjent cały czas czuje ból. Jeśli znieczulenie nie daje odpowiednich rezultatów do zęba wprowadza się trutkę. Takie zatrucie może być przeprowadzone również, gdy pacjent z jakichś względów obawia się tradycyjnego znieczulenia. Częstokroć wybierany jest ten sposób zniwelowania bólu u małych dzieci, których zęby potrzebują leczenia kanałowego.

Bezpieczeństwo

Do dewitalizacji zęba stosowany jest paraformaldehyd. To substancja toksyczna i jest ona przyjazna dla ludzkiego organizmu. W przypadku poprawnie wykonanego zabiegu związek chemiczny nie powinien mieć wpływu na pozostałe części naszego ciała. Jednak w badaniach przeprowadzonych na pacjentach obecność paraformaldehydu jest widoczna w nerkach, płucach, węzłach chłonnych oraz mózgu. W szczególności niebezpieczna jest sytuacja, w momencie kiedy trutką wydostanie się z wnętrza zęba oraz przedostanie się do układu pokarmowego.https://www.ionicwhite.pl/

 

Zobacz jak można wybielić zęby bez dentysty ionic white

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments