TPW pożyczki społecznościowe inwestycja.

Poradnik

TPW pożyczki społecznościowe inwestycja.

Inwestycja w pożyczki społecznościowe to nowoczesna forma inwestowania pieniędzy, która jest bezpieczna i pozbawiona ryzyka utraty zainwestowanych pieniędzy. Firma TPW, która jest pośrednikiem w udzielaniu pożyczek społecznościowych, bierze na siebie wszystkie czynności, które są związane z weryfikacją, zabezpieczeniem, windykacją oraz ewentualną późniejszą sprzedażą zabezpieczonych przedmiotów. Jest to obecnie najpewniejszy sposób pomnażania środków, który zdobywa coraz więcej zwolenników.

Jak wygląda proces udzielania pożyczki społecznościowej przez inwestorów?

Pożyczki społecznościowe polegają na tym, że klient, który ubiega się o taką pożyczkę, na czas spłaty swojego zobowiązania, przekazuje firmie TPW przedmiot zastawu, którego wartość musi przekraczać wartość udzielonej pożyczki. Jeśli klient przestanie spłacać swoje zobowiązanie, wtedy jego przedmiot zastawu zostanie sprzedany, a cały zysk z przedmiotu zostanie przekazany inwestorowi, który udzielił pożyczki społecznościowej. Inwestor udziela pożyczki w ustalonej kwocie pożyczkobiorcy za pośrednictwem platformy TPW.

Każdy, kto zdecyduje się na inwestowanie swojej gotówki w pożyczki społecznościowe, dostaje dostęp do naszej specjalnej platformy internetowej. Każdy inwestor ma możliwość wybierania osób, którym chce udzielić pożyczki. Inwestorzy mają dostęp do wszystkich danych osób wnioskujących o pożyczkę.  Dzięki dostępowi do platformy, po udzieleniu pożyczki społecznościowej inwestorzy cały czas mogą monitorować jej spłatę. Wszystkie wpłacone przez pożyczkobiorców raty, którym zostanie udzielona pożyczka, są przelewane na inwestora konto założone na platformie. Każdą gotówkę pochodzącą z wpływu na konto można ponownie inwestować i dzięki temu pomnażać swojej zyski. Inwestorem w pożyczki społecznościowe może zostać każda osoba fizyczna, która posiada ważny dowód osobisty i która dokona rejestracji oraz przeprowadzi podstawową weryfikację w serwisie TPW. Aby zacząć inwestować należy skontaktować się z TPW. Są dwie możliwości:

-telefonicznie pod numerem 600 111 771,

– drogą mailową na adres inwestycje@tpw.pl, podając swoje dane oraz telefon kontaktowy. Koordynator serwisu TPW skontaktuje się z chętnymi i przedstawi ofertę owocnej współpracy.

Czas trwania pożyczki to jeden miesiąc. Jest także możliwość przesunięcia terminu spłaty pożyczki przez klienta w przypadku, kiedy nie jest w stanie spłacić całego zobowiązania w ustalonym terminie. W tym wypadku inwestor otrzymuje na swoje indywidualne konto miesięczny zysk z pożyczki, który przelewa pożyczkobiorca. Po spłacie pożyczki przez klienta inwestor otrzymuje środki na swoje konto.

W przypadku, kiedy klient nie spłaci pożyczki, TPW przejmuje windykację, a także sprzedaż zastawionych przedmiotów. Inwestor w ramach częściowej spłaty pożyczki otrzymuje gotówkę, którą uda mu się windykować od klienta podczas trwania windykacji. Jednakże niezależnie od tego, jaki będzie wynik przeprowadzonej windykacji oraz procedury sprzedaży przedmiotów zastawu, po upływie 3 miesięcy firma TPW odkupuje umowę od inwestora w postaci cesji i przelewa pozostałą kwotę, która została niespłacona, a także zysk z inwestycji. Po odkupieniu pożyczki przez firmę TPW, proces pożyczki się kończy, a umowa zostaje dla inwestora zamknięta.

Pożyczki udzielane są zazwyczaj w kwotach od kilkuset do kilkunastu tysięcy złotych. Kwota pożyczki zależy od wyceny zastawianych ruchomości.

Ile można zarobić na udzielaniu pożyczek społecznościowych?

Zysk od jednej udzielonej pożyczki dla inwestora wynosi 4% od przelanej na pożyczkę kwoty.

Zarobek inwestora składa się także z:

– odsetek od udzielonych pożyczek,

– gotówki pochodzącej ze sprzedaży przedmiotu zastawu w przypadku braku spłaty,

– odsetek za nieterminowe spłaty pożyczek,

– opłat, które pożyczkobiorcy poniosą za przesunięcie lub wydłużenie ostatecznego terminu spłaty zobowiązania. W tym przypadku inwestor ma zysk za każdy przesunięty termin spłaty pożyczki przez pożyczkobiorcę.

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Liliana
Liliana
4 lat temu

Jestem ciekawa, czy strona nie nalicza sobie prowizji. Nigdy się tam nie rejestrowałam więc nie wiem, choć o TPW słyszałam równie pozytywne co negatywne opinie. Jako osoba nie biorąca żadnych kredytów, ani pożyczek i kompletnie zielona w różnorakich inwestycjach, nie znam się na tym. Nie polegam również na opinii innych ludzi, chociaż przy wyborze bywa bardzo pomocna.

Bella
Bella
4 lat temu

Jest to dobry pomysł na dodatkowe pieniądze. Dzięki temu zarobiłam już pierwsze pieniądze. Do wakacji na Majorce czy Bali muszę jeszcze poczekać ale stać mnie już na własne mieszkanie. Świetna sprawa, mam etat + zainwestowane pieniądze. Nie ma opcji, żebym z tego zrezygnowała. Zaczynałam od zainwestowania niewielkiej sumy w razie gdyby się nie powiodło.