siłownia

Siłownia Kołobrzeg

Zachodniopomorskie

Testosteron- definiuje męskość, odróżnia samców alfa od tych, którzy im się podporządkowują, daje nam pewności siebie i odwagi, poprawia libido. Każdy mężczyzna powinien marzyć o to, by poziom tegoż hormonu utrzymywać u siebie na wielkim stopniu. Niezależnie bowiem od dziwnej mody na zniewieściałych facetów przypominających dziewczynki, czy zapewnień, że jednakże nie musimy już walczyć o przetrwanie czy prześcigać się o samice kiedy nasi przodkowie- testosteron dobrze jest nam bardzo potrzebny. Zwłaszcza jeśli uwzględnimy fakt, że w latach 1940-1990 zaobserwowano spadek średniej wielkości plemników w nasieniu mężczyzn o ponad połowę!

Siłownia Barwice

Prostą tego uwagą jest niski testosteron, z serii przyczyn tegoż zjawiska naukowcy dopatrują się wielu. Jedni mówią, że to produkt wzrastającego odsetku mężczyzn z nadwagą (im dobrze tłuszczu, tym zwykle niższy testosteron), inni wierzą, że to przez estrogeny, których dajemy sobie z zewnątrz. Ja pogodzę się z obecnymi, którzy za głównego winowajcę mają… stres. Nic tak bowiem nie zaburza naszej gospodarki hormonalnej, jak długie napięcie. Gdy istniejesz na nie narażony- spokojnie. Tylko się nie stresuj. Da się z obecnym walczyć. Niniejszy punkt podpowie Ciż nie tylko, kiedy się wyluzować, ale również jako nowymi formami zapewnić sobie większy poziom hormonu męskości.

somatodrol

Obniż kortyzol

To oczywiście ten niechciany hormon sprawia, że się stresujemy. Działając na małą metę- mobilizuje nas do podejmowania, motywuje, dodaje siły. Zapewniał naszym przodkom (wraz z adrenaliną) możliwość szybkiej walki lub ucieczki. Niestety dziś w wysokiej w większości przypadków martwimy się rzeczami, jakie nie są zagrożenia bycia, więc mechanizm z dawnych czasów bardziej przeszkadza, niż leczy. Tymże dużo że długotrwale podniesiony kortyzol powoduje stany zapalne (jakie to dzisiaj odpowiadają za nowotwory i wady serca- dwie podstawowe przyczyny zgonów w regionach wysoko rozwiniętych), katabolizm (rozpad mięśni), dawanie się tłuszczu, czy kłopoty ze snem, przemęczenie i drażliwość. I co najszkodliwsze dla gości- walczy z własnym testosteronem. Dlatego powinieneś się imać jakichś rodzajów (no, może poza heroiną…), by się wyluzować. Medytacja to stały numer sam na liście rozwiązań na stres. Już 15 minut dziennie po miesiącu da Ci zauważalnie spokojniejszy umysł i lekki sen. Po drugie- ćwiczenia rozciągające. Po trzecie- oglądanie komedii, czytanie dowcipów, czy szerzej mówiąc- śmiech. Kolejny element- samodzielnie wykonany masaż stóp czy łydek. No, chyba że posiadasz kogoś, kto ten masaż będzie planować Ci robić 😉 Po piąte- związek z drugim człowiekiem. Uściski potężnie redukują stres. Coraz dużo działa pocałunek albo seks. Ponadto- słuchanie relaksującej muzyki, czytanie książek, autohipnoza, basen, taniec, zioła uspokajające takie jak melisa czy waleriana (nie, nie są wyłącznie dla kobiet, znerwicowanych bab)… a również jedna, bardzo dobra informacja- przyjmij pozycję zwycięscy. Unieś ręce w górę w kroku triumfu, rozszerz nogi. Stoisz, jakbyś coś wygrał, a mózg dostaje sygnał, że istniejesz oczywisty siebie, więc zaczyna mieć więcej testosteronu i zmniejsza kortyzol. Jak widzisz- cwanych. Obniżenie poziomu stresu jest mocno istotne, dlatego zawsze przeznaczam nań inną uwagę. Pozwól je zbyt podstawę swojej piramidy samodoskonalenia.

Siłownia Barwice

Walcz z nadmiarem estrogenów

Tak jak osoby wytwarzają małe ilości testosteronu, choć niektórzy myślą, że biorą go jedynie samcy, tak a my wytwarzamy takie ilości estrogenu, choć kojarzony jest często z płcią piękną. I, co jasne, powinniśmy starać się o to, by nie zdominował naszego testosteronu. Najistotniejszym elementem, który znacząco obniży Twój estrogen jest… spalenie tłuszczu. To najbardziej tkanka tłuszczowa produkuje estrogen, który z serii powoduje zachowywanie się tłuszczu… i przy się zamyka. I wtedy się dziwisz, że tyle panów ma poważne piersi i brzuchy, jakby stanowili w ciąży… Cóż, gdyby wiedzieli, jak znaczące jest pamiętanie o sytuację i jako dużo lenistwo otacza ich męskość, na pewno wzięliby się za siebie. Polecam także przerzucić się na picie wody kranowej. Taż w butelkach zawiera powstające z plastiku ksenoestrogeny. Spożywaj i mniej nabiału (krowa to samica, więc naturalnie produkuje żeńskie hormony) i mniej piwa (chmiel co prawda ma roślinne odpowiedniki estrogenu, jakie w niższym stopniu na nas oddziałują, ale wypicie nawet trzech piw to teraz duża dawka tych niekorzystnych związków)

Siłownia Barwice

Wyśpij się

Testosteron wytwarzamy głównie nocą. Pewnie widzisz to rano, interesując się z tak zwanym „masztem”. Aby organizm mógł zsyntezować jego właściwą ilość, celuj nie tyle w wydłużenie snu, ile w poprawę jego form. Ważna toż dojść na dużo rodzajów. Przede wszystkim- przewietrz pokój przed wyjściem do łóżka. Badania prowadzą, że tak śpi nam się w nieco chłodnym pomieszczeniu. I oczywiście w takim, gdzie jest daleko tlenu. Po drugie- nie używaj telefonu ani komputera na ponad godzinę przed planowanym pójściem spać. Ekrany urządzeń elektrycznych oszukują nasz umysł, gdyż robią wrażenie, że jest dzień, więc wytwarzamy mniej melatoniny (znanej jako hormon snu). Dodatkowo warto spróbować, lub nie śpimy na targ miękkim łóżku, wyłączyć WiFi (nie zostało dokładnie potwierdzone, że zakłóca cykl snu, jednak warto dmuchać na zimowe), nie ujawniać się przed snem grami czy filmami oraz nie spożywać posiłków na 3 godziny przed snem. Chociaż to mit, że przytyjesz, a gdy organizm skupi się na trawieniu- jakość snu spadnie. I wreszcie- wspomagaj się suplementami, które pomagają zasypianie. Należą do nich GABA, 5-HTP, passiflora, czy wspomniane wcześniej melisa i waleriana. Stosuj drink z nich przez dwa tygodnie, potem przez taki tenże czas inny, a oczywiście w kółko, by organizm się nie przyzwyczaił. Zadbaj więcej o to, by mieć wielki poziom witaminy D (na moment jesienno-zimowy zapisuje się suplement), magnezu (bierz/spożywaj go rano, gdyż więc tak się wchłania), cynku i selenu. I skoro zatem dla Ciebie jeszcze zbyt mało- możesz sprawdzić DAA, Tribulus, Maca, albo ziele Damiana. Są badania, które mówią, że nie wykazują szczególnie mocnego działania, ale są i takie, które potwierdzają ich skuteczność. Moja wypowiedź jest taka, że wszystek organizm jest odwrotny a warto używać na sobie, jeżeli rzeczywiście są to typowe sposoby. Wtedy ponieważ nie tracisz nic, prócz kilkudziesięciu złotych. Skoro nie zadziała- trudno. Jeśli zadziała- skorzystasz.

Siłownia Barwice

Nie przegrzewaj jajek

Nieprzypadkowo nasze wnętrza są umieszczone poza jamą ciała, w mosznie. Panuje tam dużo niższa temperatura, co daje żywotność plemnikom. Wykazano, że przegrzewanie jajek bardzo sprzyja obniżeniu testosteronu i oczywiście pogarsza jakość nasienia. Jeżeli nosisz na saunę- nie sprawiaj tegoż przeważnie niż dwa razy w tygodniu. Postaraj się także nie brać długich, gorących kąpieli. Nie łącz laptopa na kolanach, gdy pracujesz. Nie nieś obcisłych bokserek ani spodni. I wcale śpij nago. Twoje „wory” będą szczęśliwe.

Siłownia Barwice

Bądź skuteczny

Biorę na rzeczy dwojaką aktywność: Seksualną i fizyczną. Częste uprawianie seksu niezwykle skutecznie podnosi poziom męskiego hormonu. Co do masturbacji dania są bardzo podzielone- jedni trenerzy zakazują zawodnikom onanizacji przed ważnymi meczami, inni zapewnij ją zalecają. Cóż, tu i musisz rozliczyć się na siebie i dokonać eksperyment- sprawdź, jak podziała na Ciebie dwukrotne zwiększenie częstości samodzielnych wytrysków przez załóżmy, miesiąc. Jeśli poczujesz się lepiej, świadczyć zatem będzie, że warto. Po drugie- zacznij dźwigać ciężary okołomaksymalne. Oczywiście, jeśli wcześniej nie istniał na siłowni również nie znasz odpowiedniej techniki- nie przenoś się od razu na nie wiadomo jak duże sztangi. Wpierw poćwicz sam ruch, potem zacznij dźwigać. Badania prowadzą, że zwłaszcza ćwiczenia wielkich liczb mięśniowych, takich jak plecy czy nogi, dają duży wyrzut hormonów anabolicznych. Nie bądź wtedy na tyle, bo zapuścisz korzenie. Działaj. I bierz. Mam nadzieję, że nie olejesz wydanej w ostatnim wpisie umiejętności oraz zrobisz kroki, by stawać się lepszym facetem. Powodzenia!

Siłownia Barwice

 

Zobacz również partner do seksu

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments