Sakrament pierwszej komunii świętej jest ważną rzeczą dla każdego wierzącego w Boga chrześcijanina i jest nieodłączną częścią wiary. Wychowanie dziecka w wierze katolickiej i zapewnienie mu przestąpienia do sakramentu komunii świętej jest obowiązkiem każdego rodzica. Gdy nasza pociecha nie będzie do niej przystępować, wzbudzi to zainteresowanie otoczenia i zostanie źródłem plotek. Nie można do tego dopuścić, gdy nasz potomek dojdzie do wieku 8-10 lat należy zapewnić mu możliwość przystąpienia do pierwszej komunii świętej i organizacje kameralnej imprezy z racji tej uroczystości. Jednak wiąże się to z ogromnymi kosztami, które co rok są coraz większe. Organizacja takiego przyjęcia charakteryzuje się tym, iż bardzo pochłania pieniądze i skutecznie czyści nam portfel. Rezerwacja lokalu, zaproszenia dla gości, jedzenie, picie, alkohol, barek, barman, DJ, obsługa czy nawet sama ceremonia kościelna i zakup alby — to ogromne koszty, często więc nasza wypłata nie zdoła ich pokryć.
Rezygnacja zupełnie nie jest jednak możliwa, gdyż przyniesie to dziecku duży wstyd wśród rówieśników i ogromną przykrość. Skąd więc nabyć gotówkę potrzebną do realizacji i opłaty imprezy i ceremonii komunijnej i wszystkimi związanymi z nimi kosztami? Zbawieniem mogą okazać się licznie oferowane formy pożyczek, warto więc się z nimi zapoznać i wybrać dla nas najkorzystniejszy.
Pożyczki społecznościowe — rodzaj pożyczek od osób, które zainwestowały swoje pieniądze w celu zdobycia profitu z prowizji i odsetek wynikających z pożyczenia pieniędzy. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie oferowane bezpośrednio przez prywatnych pożyczkodawców lub poprzez strony internetowe będące pośrednikami w pożyczce i ułatwiające cały proces. Osoba udzielająca pożyczkę z góry narzuca zasady, na jakich będzie się odbywać lub ustala je z klientem, wybierając najkorzystniejsze warunki dla strony czynnej (pożyczkodawcy) i strony biernej (pożyczkobiorcy) takie jak pożyczana kwota i termin regulacji należności. Po podpisaniu wszystkich formalnych dokumentów i uzupełnieniu danych można oczekiwać na przelew na konto bankowe i korzystać z pożyczonej kwoty pieniężnej. Bardzo ciekawa i innowacyjna metoda w sferze pożyczkowej.
Pożyczki spłacane ratalnie — kolejna bardzo ciekawa metoda zapożyczania pieniężnego. Umożliwia ona spłacanie zadłużenia w kilku, kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu ratach! Ilość rat i ich rozmiar, ustalany jest razem z pożyczkodawcą razem podczas wypełniania formularza imieniem, nazwiskiem, identyfikacyjnym numerem PESEL, często także zdjęciem weryfikującym i/lub kserokopią dowodu osobistego w celu udowodnienia swojej realnej tożsamości. Po uzupełnieniu całości wymaganych pól należy nacisnąć najczęściej napis „wyślij”, który spowoduje przekazanie naszego wniosku do pożyczkodawcy. Gdy wniosek o przyznanie pożyczki będzie rozpatrzony na naszą korzyść, można zacząć świętować, na nasz numer rachunku bankowego niebawem zastaną zaksięgowane pieniądze, za które możemy zacząć organizować przyjęcie komunijne.
Chwilówki — równie interesująca, jak poprzednie forma pobierania pożyczek. Cechuje się ona zmaksymalizowanym poziomem łatwości w realizacji oferty pożyczki. Najczęściej odbywa się drogą internetową, która jak wiemy, jest błyskawiczna. Nie inaczej jest w przypadku braniu pożyczek tą drogą, wymaga ona od nas poświęcenia kilku minut w zamian za kilka tysięcy złotych! Wystarczy zaakceptować regulamin i zgodzić się na wszystkie postanowienia, kolejno wpisać nasze dane osobowe, datę urodzenia, unikalny numer ewidencyjny (PESEL) i wysłać prośbę o przyznanie pożyczki do drugiej strony. Nikt nie spyta nas, po co nam pieniądze, w jakim celu, gdzie i kiedy — tych pytań nie zobaczycie, nikogo nie obchodzi, co zrobicie z otrzymaną gotówką, co zaoszczędzi sporo czasu i zbędnego tłumaczenia co zamierzamy robić z pieniędzmi, co jest oczywiście naszą sprawą prywatną. Po wszystkim logując się do bankowości internetowej, po wejściu w zakładkę „środki” lub „przelewy” naszym oczom ukaże się kwota, o którą się ubiegaliśmy.