Ostra reakcja ze strony Angeli Merkel

Wiadomości

W Niemczech mają dość imigrantów. Angela Merkel zapowiada deportacje, w ostatnich dniach odesłano 100 imigrantów do Kairu. To pierwsza tak ostra reakcja ze strony Niemiec i próba rozwiązania problemu imigrantów

Ostra reakcja ze strony Angeli Merkel – Niemcy deportowały 100 nielegalnych imigrantów

Niemcy były państwem znanym z przyjmowania nielegalnych imigrantów, co w krótkim czasie stało się poważnym problemem za naszą zachodnią granicą. Coraz większa ilość imigrantów przybywających do Europy kieruje się do krajów wysoko rozwiniętych z rozbudowanym zapleczem socjalnym, w tym również do Niemiec. Teraz Niemcom coraz mniej podoba się ta sytuacja i mogą pluć sobie w brodę odnośnie swojej nadgorliwej życzliwości wobec muzułmanów. Rząd Angeli Merkel odesłał właśnie 100 imigrantów, co może zapowiadać rewolucję w stosunku do osób przybywających na teren naszego zachodniego sąsiada głównie z krajów muzułmańskich toczonych wojną i konfliktami, gdzie żyje się znacznie biedniej niż na terenie Niemiec.

Niemcy mają już dość imigrantów

Coraz częściej w Niemczech mówi się o zaostrzeniu polityki prowadzonej wobec imigrantów, szczególnie po fali przestępstw, jakich imigranci dopuszczają się na zachodzie, między innymi chodzi o molestowanie kobiet podczas ubiegłorocznego Sylwestra. Takie zdanie ma między innymi nacjonalistyczna Alternatywa dla Niemiec, klub który w ostatnich wyborach do Bundestagu zdobył 12% głosów poparcia. Problemem zainteresowany jest także nowy rząd Angeli Merkel, który próbuje rozwiązać kłopot coraz większego napływu imigrantów do Niemiec. Premier zapowiada, że będzie przeprowadzać przymusowe deportacje osób nielegalnie przebywających na terenie Niemiec, a także zrobi wszystko by imigranci dobrowolnie powracali do swoich krajów. W wyniku zaostrzonej polityki zapewne coraz mniejsza ilość imigrantów będzie się narażać na kosztowny przyjazd do Niemiec.

Rozpoczęły się pierwsze deportacje imigrantów

Doszło już do pierwszych deportacji – 100 imigrantów zawrócono w ostatnich dniach do Kairu. Eksperci prognozują, że kolejne odsyłanie imigrantów to jedynie kwestia czasu, chociaż lewicowe środowiska apelują o mniej drastyczne środki, postulując raczej integrowanie imigrantów z miejscową ludnością. O takie środki nawołują również organizacje praw człowieka. Niemcy po raz pierwszy zdecydowały się na tak ostrą reakcję w sprawie przeciągającego się problemu z imigrantami. Jeśli Angela Merkel nie wykaże zdecydowanej podstawy, liczba imigrantów w Niemczech będzie stale wzrastać, co może doprowadzić do politycznego kryzysu. W ostatnich dwóch latach w Niemczech liczba imigrantów sięgnęła bowiem 2% ogólnej liczby społeczeństwa, a rodowitych Niemców umiera o 0,3 miliona więcej, niż się rodziło. W perspektywie kolejnych lat, Niemcom grozi to, że staną się coraz mniej „niemieckie” – spadek liczby narodzin wypełniają bowiem imigranci i to ze sporym naddatkiem.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments