Niebezpieczne temperatury sprawiają duże zagrożenie

Wiadomości

Wielokrotnie przechodzimy obok osób potrzebujących i nie zwracamy na nie żadnej uwagi gdy potrzebują pomocy, ponieważ są w bardzo wielkim niebezpieczeństwie ze względu na otaczającą nas na zewnątrz temperaturę.

Gdy na dworze są bardzo ujemne temperatury od groma osób, może być ofiarami przemarznięcia organizmu z powodu owej temperatury. Najbardziej borykające z tym faktem są ludzie nieposiadający mieszkania, osoby starsze, porzucone, a także uzależnieni bądź też po spożyciu wysokoprocentowych napoi alkoholowych. Ludzie nie mogą patrzeć z boku na cudzą krzywdę i cierpienie. Wszelki komunikat pod numer 997,112 czy też 999 lub 998 do służb może zabopiec śmierci któregoś z naszych bliźnich.

Każdego kolejnego roku podczas oziębłej ujemnej atmosfery na dworze, funkcjonariusze proszą wszystkich obywateli, by reagowali na osoby będące w zagrożeniu ze względu na pogodę za oknem. Ostatnia, czwarta pora roku jest okresem, gdy stróże prawa z większą uwagą kontrolują obszary, w których znajdują się, żyją i śpią osoby nieposiadające mieszkania. Starają się obserwować ich stan zdrowia i czy nie jest on w zbyt dużym stopniu zagrożony, proponują wyżywienie, miejsce noclegowe, opiekę. Niestety nie wszystkie osoby mieszkające w pustostanach policja ma możliwość odnaleźć, często takie osoby znajdują się w miejscach bardzo nie dostępnych, które ciężko zauważyć bądź odrzucają ofertę pomocy. Wielkorotnym i bardzo popularnym przekonaniem osób bezdomnych jest ocieplanie organizmu trunkami wysoko procentowymi.

Jest to jednak bardzo błędne, ponieważ przez krótki okres czasu osoba spożywająca trunek wysoko procentowy dozna uczucie ogrzania, lecz po pewnym niedługim okresie czasowym osoba ta będzie bardziej podatna na ujemne temperatury, w dodatku są oni bardzo narażeni, na których upadki konsekwencje są stłuczenia, złamania, zwichnięcia, skręcenia i różnego typu popularne urazy ze względu na bardzo niepewny grunt pod nogami, który bywa szalenie oblodzony i ślizgi. Jeden moment niepostrzeżenia i może zdarzyć się sytuacja tragiczna w skutkach, więc nie powinno się nie zwracać uwagi na osoby, które widocznie są pozbawione miejsca zamieszkania i są w stanie nietrzeźwości, potrzebują one niesamowicie szybkiej interwencji pomocniczej, gdyż organizm osoby pod wpływem alkoholu jest o wiele bardziej podatny na przemarznięcie.

Służby policyjne apelują więc o natychmiastową reakcję na wcześniej wspomniane zjawiska i zaalarmowanie odpowiednich organów by osoby zagrożone i potrzebujące interwencji otrzymały należytą pomoc, nocleg i wyżywienie, możemy wówczas stać się bohaterami i zapobiec czyjejś śmierci.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments