Mowa kwiatów

Mowa kwiatów

Poradniki

Róża od zarania dziejów fascynuje białogłowe swoim urokiem. Podobnie jak każdy kwiat jest wyrazem miłości.

Mowa kwiatów

Bukiet kwiatów jest więc idealnym prezentem zarówno dla mamy, siostry, nauczycielki, jak i dziewczyny. Jednak przed kupieniem kwiatów trzeba rozważyć jego znaczenie. Kwiaty, podobnie jak wiele innych rzeczy w naszym kręgu kulturowym mają swoją mowę. Potrafią mówić więcej niż słowa.
Liczba kwiatów, ich ubarwienie, a nawet poziom rozwinięcia pąków przekazuje pewne informacje. Tak więc należy zapoznać się z językiem kwiatów, aby chcąc wyrazić pamięć nie podarować czasem bukietu wyrażającego szaloną miłość. Istnieją kwiaty których należy unikać ze względu na bezwzględnie nieprzyjemne przesłanie. Krokus oznaczający pogardę, czy też narcyz kojarzony z egoizmem nigdy nie jest dobrym prezentem.
Właściwie skomponowany zgodnie z mową kwiatów bukiet jest prezentem doskonałym na każdą okazję, a także bez okazji. Istnieją w języku kwiatów z góry narzucone reguły, dzięki którym bukiet niesie ze sobą przesłanie. kobieta może, jeśli tylko zna ten kod odczytać z wiązanki podziękowanie za wspólnie spędzoną noc, informację, iż jest nieco zbyt młoda dla obdarowującego, albo wróżbę rychłych oświadczyn.

Zobacz również Monika Słomiany

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments