Mowa kwiatów

Mowa kwiatów

Poradniki

Lilia od lat zachwyca kobiety swoim urokiem. Tak jak każdy kwiat jest wyrazem pamięci.

Mowa kwiatów

Bukiet kwiatów jest więc idealnym podarunkiem zarówno dla mamy, babci, matki chrzestnej, jak i żony. Mimo wszystko przed kupieniem takiego prezentu należy rozważyć jego znaczenie. Kwiaty, podobnie jak wiele innych rzeczy w naszym kręgu kulturowym mają swoją mowę. Potrafią przekazywać więcej niż słowa.
Liczba kwiatów, ich kolor, a nawet stopień rozwinięcia pąków ma swoje znaczenie. Tak więc należy zapoznać się z językiem kwiatów, aby chcąc wyrazić troskę nie podarować czasem kwiatu oznaczającego pożądanie. Istnieją kwiaty których nie należy dawać w prezencie ze względu na bezwzględnie nieprzyjemne przesłanie. Krokus symbolizujący pogardę, czy też narcyz kojarzony z egoizmem nigdy nie jest dobrym podarunkiem.
Odpowiednio skomponowany zgodnie z mową kwiatów bukiet jest podarunkiem idealnym na każdą okazję, a także bez okazji. Istnieją w języku kwiatów ściśle określone reguły, dzięki którym bukiet niesie ze sobą wiadomość. Obdarowana jest w stanie, jeśli tylko zna ten system symboli odczytać z wiązanki podziękowanie za miłosne uniesienia, informację, że jest odrobinę zbyt młoda dla adoratora, lub zapowiedź szybkich oświadczyn.

Zobacz również Monika Słomiany

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments