Mowa kwiatów

Mowa kwiatów

Poradniki

Róża wciąż zachwyca dziewczęta swoim urokiem. Tak jak każdy kwiat jest dowodem podziwu.

Mowa kwiatów

Wiązanka kwiatów jest więc świetnym prezentem zarówno dla mamy, siostry, przyjaciółki, jak i dziewczyny. Mimo wszystko przed kupieniem wiązanki warto rozważyć jego znaczenie. Kwiaty, podobnie jak wiele innych rzeczy w naszej kulturze mają swoją symbolikę. Potrafią przekazywać więcej niż słowa.
Liczba kwiatów, ich kolorystyka, a także stopień rozwinięcia pąków mówi coś o intencjach obdarowującego. toteż należy zapoznać się z symboliką kwiatów, aby chcąc wyrazić pamięć nie podarować czasem kwiatu oznaczającego zazdrość. Istnieją kwiaty których nie należy dawać w prezencie ze względu na bezwzględnie nieprzyjemne przesłanie. Żółty goździk symbolizujący pogardę, czy też słonecznik symbolizujący fałsz nigdy nie jest dobrym prezentem.
Odpowiednio dobrany zgodnie z mową kwiatów bukiet może być prezentem doskonałym na każdą okazję, a także bez okazji. Istnieją w języku kwiatów precyzyjne reguły, zgodnie z którymi bukiet niesie ze sobą treść. Obdarowana jest w stanie, jeśli tylko zna ten system symboli odszyfrować z wiązanki podziękowanie za wspólnie spędzoną noc, informację, iż jest odrobinę zbyt młoda dla swojego wybranka, lub wróżbę rychłych oświadczyn.

Zobacz również Monika Słomiany

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments