magia świąt -niech Boże Narodzenie będzie naszą wizytówką i pięknym wspomnieniem naszych dzieci

Magia świąt -niech Boże Narodzenie będzie naszą wizytówką

Poradnik

Święta Bożego Narodzenia, to wyjątkowy świąteczny czas. Ważne, aby nie tylko przeżywać jego religijne aspekty, ale także spędzić miło czas w rodzinnej i pełnej szacunku atmosferze. Niech nasz świąteczny dom, z dekoracjami i ozdobami będzie dopełnieniem świątecznego czasu.

Magia świąt -niech Boże Narodzenie będzie naszą wizytówką

Święta Bożego Narodzenia, to niezwykły czas. Jest to moment zadumy i refleksji relgijnej, ale także czas, kiedy do naszych domów, na wspólne kolędowanie wpuszczamy bliskie nam osoby – ludzi, których kochamy, szanujemy i dbamy o nich. Warto jest, więc zadbać o odpowiedni nastrój w naszych mieszkaniach, by tym bardziej uczynić te święta wyjątkowymi. Nasz dom to nasza wizytówka.Zależy nam by zarówno domownicy, jak i goście czuli się w nim dobrze i swobodnie.

Warto jest więc aby szczególnie w okresie bożego narodzenia nasz dom zmienił się w przytulne i ciepłe miejsce, w którym wszyscy będą mieli ochotę na rozmowę i kolędowanie. Dom, to przede wszystkim ludzie, ale także dodatki i dekoracje. Świąteczny czas pozwala na zorganizowanie przestrzeni w iście kolorowy i odświętny sposób. Warto dobrać kolorystykę przypisaną do tego okresu. Złoto, czerwień, zieleń, biel, a niekiedy akcenty złota, purpury i srebra wprowadzają w świąteczny nastrój. Aby jednak nie przesadzić lepiej kierować się zasadą minimalizmu kolorystycznego.

Dobierajmy dodatki, tak aby współgrały one ze sobą, a im mniej rzucające się w oczy tym lepiej. Minimalizm obroni się zawsze, a wówczas strarza on poczucie wysublimowanego wnętrza tworzonego z dobrym gustem gospodarzy. Niewątpliwie ważny jest przedpokój – przedsionek zapraszający gości do środka naszych domów. Ma on być gustowną wizytówką i świadectwem tego, że nie zapominamy o szczegółach. Warto jest na okres świąteczny pozwolić sobie na stroik na drzwi, lub jakiś piękny świecznik, czy zimową latarenkę do wnętrza.

Ciepłe światło relaksuje i stwarza atmosferę przytulnego wnętrza,w którym mamy ochotę spędzać czas. Z pewnością najwięcej czasu spędzamy przy stole. warto jest zadbać, aby dodatki współpgrały kolorystycznie, a dekoracja ustawiona na środku stołu pozwalała na swobodną konwersacje pomiędzy wszystkimi gośćmi. Drzewko świąteczne to nieodzowny element Bożego Narodzenia, tutaj jednak prawa kolorystyczne i minimalizm często zastępowany jest inwencją twórczą i kreatywnością naszych dzieci. To wspaniały czas zabaw rodzinnych, w atmosferze miłości i czasu,którego możemy w okresie świąt poświęcić dzieciom najwięcej.Pozwólmy więc, aby ubieranie choinki było dla naszych dzieci zabawą, a w przyszłości pięknym wspomnieniem z cudownych świąt z rodzicami.

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments