Czym są klimatyzatory postojowe?

Klimatyzatory postojowe Stepnica

Zachodniopomorskie

Bardzo często postrzegamy jak kierowcy, stojąc na parkingu uruchamiają silniki, żeby włączyć jednocześnie klimatyzator. Sposób obecny jest groźny również ze względów dobrych oraz pewnie ekologicznych. Wyjściem są klimatyzatory postojowe.

Klimatyzatory postojowe Mielno

O ile używanie standardowej klimatyzacji podczas podróże jest naturalnym zachowaniem, z którego trudno uciec, to otrzymywanie z niej w trakcie postoju nie jest obecnie wskazane. Marnujemy paliwo i korzystamy silnik. Klimatyzator postojowy obniża koszty operacyjne. Dla właścicieli flot i operatorów pojazdów ciężarowych równie ważne jest więc, że ułatwia on bezpieczeństwo działalności oraz przynosi, że kierowca i ładunek trafią na lokum w sumy.

czesci allegro allegro
klimatyzator postojowy allegro

Sam klimatyzator postojowy działa całkowicie niezależnie od istniejącego układu klimatyzacji będącego podczas jazdy. Na placu możemy spotkać dwa modele klimatyzacji, sprężarkowy oraz wodny. Ten doskonały działa coś na całej zasadzie jak klimatyzacja standardowa. Jego przeznaczeniem jest ograniczenie temperatury oraz ograniczenie wilgotności powietrza w kabinie.

 

zobacz również porównywarka AGD

Ważne elementy systemu klimatyzacyjnego sprężarka, skraplacz, parownik i wentylatory są umieszczone w jednej obudowie tworzonej z zasady na dachu kabiny samochodu czy na tylnej ścianie. Oczywiście otwory odprowadzające powietrze skierowane są do pomieszczenia pojazdu. Aby całość poprawnie funkcjonowała, łączy się tutaj sprężarki z tłokiem obrotowym. Ta napędzana jest silnikiem elektrycznym natomiast w razie potrzeby chłodzona wodą kondensacyjną. Urzędzie jest i urządzone w schemat, który przynosi nas przed rozładowaniem akumulatorów. Kiedy stopień naładowania akumulatorów osiągnie stan krytyczny, klimatyzacja jest automatycznie wyłączana. Sama klimatyzacja może wykonywać automatycznie czy możemy nią zarządzać za pośrednictwem panelu.

Klimatyzatory postojowe Dziwnów

Z kolei postojowy klimatyzator wodny jest rozwiązaniem wiele nowocześniejszym i dość nowocześniejszym. Zamiast czynnika roboczego, w obóz została wprowadzona woda. Jest ona dokładnie schładzana, a niewątpliwą wadą tego modelu klimatyzatorów jest więc, że nie zmieniają wilgotności powietrza we wnętrzu pojazdu, a jedynie obniżają panującą w nim temperaturę.

W klimatyzatorze tego typu jest proces schładzania powietrza podczas odparowania wody. Dmuchawa zlokalizowana w panelu dachowym przetłacza powietrze z zewnątrz pojazdu przez parownik, w którym ciepło z powietrza zostaje wykorzystane do odparowania wody. Sam zbiornik jest tu położony na zewnętrznej, tylnej ścianie kabiny.

Skuteczność tego klimatyzatora stanowi szczególnie intensywna, gdyż może on ograniczyć temperaturę powietrza panującą we wnętrzu pojazdu nawet o sto procent w związku do temperatury na zewnątrz. A ze względu na zabieg zmiany wilgotności powietrza, najefektywniej urządzenie tworzy w krótkim klimacie. Także kiedy w sukcesie sprężarkowego klimatyzatora, i tutaj możemy włączyć urządzenie niejako automatycznie z zastosowaniem pilota lub kierować nim manualnie za pośrednictwem panelu. Ostatecznie olbrzymią wadą jest delikatny pobór prądu potrzebny do normalnego funkcjonowania.

Źródło artykułu klimatyzatory postojowe

 

Klimatyzatory postojowe Dziwnów

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments