Escobar Fold 1 - Brat Pablo Escobara wypuszcza na rynek tani składany smartfon

Escobar Fold 1 – Brat Pablo Escobara wypuszcza na rynek tani składany smartfon

Elektronika i IT Prasówki

Escobar Fold 1. – składany smartfon dokonany przez brata Pablo Escobara. Roberto, brat kolumbijskiego barona narkotykowego Pablo Escobara, postanowił rzucić wyzwanie firmom technologicznym. Oto Escobar Fold 1., czyli niedrogi składany smartfon.

Escobar Fold 1 – Brat Pablo Escobara wypuszcza na rynek tani składany smartfon

 

Brat „króla kokainy” chce zostać „królem składanych smartfonów”?
Smartfony, które można podzielić, aby uzyskać większą powierzchnię wyświetlacza, ze powodu na szeroką cenę i dostępność pozostają tylko ciekawostką. Trzeba jednak przyznać, że naprawdę dobrą – Samsung Galaxy Fold, Huawei Mate X czy Motorola razr to same z bardziej interesujących tegorocznych urządzeń.

Escobar Fold 1. jest i składanym smartfon w cenie 349 dolarów, czyli około 1350 złotych bez podatku VAT. Jak sądzi Roberto Escobar, udało się to otrzymać dzięki pominięciu pośredników, smartfon jest bowiem sprzedawany bezpośrednio przez jego firmę. Cóż, nie jestem do końca usatysfakcjonowany tym tłumaczeniem, ale załóżmy, że właściwie stanowi ono wielkie.

Co ciekawe, w wywiadzie udzielonym dla Digital Trends, Escobar zdradził swoje ambitne plany. Jego sensem nie jest całkowicie wprowadzenie niedrogiego składaka, lecz również pokonanie Apple. Plan raczej trudny do spełnienia, jednak jednak warto marzyć. Ponadto, myśli on wnieść pozew zbiorowy przeciwko firmie Tima Cooka. Podobno Apple oszukuje klientów, sprzedając słabe smartfony w znacznie zawyżonej cenie.

Escobar Fold 1. – specyfikacja
Po rozłożeniu użytkownik dochodzi do dyspozycji 7,8-calowy wyświetlacz Full HD+ zbudowany w technologii AMOLED. Roberto dodaje, iż planuje on ukazywać się wysoką trwałością oraz gwarantować wyższą odporność na załadowania i rozłożenia niż Samsung Galaxy Fold.

Sercem narzędzia jest ośmiordzeniowy procesor Snapdragon z linii 8, i przetwarzaniem grafiki wykorzystuje się układ Adreno 640. Zależnie od wersji, na poziomie uważa się 6 lub 8 GB RAM i 128 lub 512 GB na dane. Możliwe istnieje i skorzystanie z karty myśli o wielkiej pojemności 256 GB.

Dwie kamery mają 20 i 16 Mpix, pojemność akumulatora wynosi 4000 mAh, nie zabrakło gniazd na dwie karty SIM i złącza USB typu C. Całość działa pod opieką Androida 9.0 Pie.

Escobar wspomina, iż w urządzeniu zastosowano dodatkowe zabezpieczenia, które zamierzają utrudnić wzięcie się do dokładnych danych. Nie jest on w 100% bezpieczny, ale podobno ma gwarantować wyższą prywatność niż smartfony Samsunga czy Apple, również pod względem ochrony przed rządami państw.

Smartfon jest sprzedawany za pośrednictwem oficjalnej strony. Pierwsza opcja jest sprowadzona do 100 tys. egzemplarzy. Ceny udają się następująco: 6 GB RAM i 128 GB na dane za 349 dolarów, 8 GB RAM i 512 GB na pliki za 499 dolarów. Smartfon jest to naprawdę tani, gdy na składaka… podejrzanie tani.

zobacz również tablet z hdmi

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o