Technologia HP Edgeline – połączenie zalet druku atramentowego i laserowego

Drukowanie Człopa

Zachodniopomorskie

Producent drukarek HP udoskonalił technologię wydajnego druku wysokonakładowego poprzez opracowanie nowego mechanizmu drukującego. Prace badawczo – rozwojowe w bieżącym poziomie były kilka lat, oraz ich rezultatem jest wstanie technologii HP Edgeline.

Drukowanie Czaplinek

Do podstawowych zalet technologii HP Edgeline należą wysoka niezawodność, wysokie tempo druku, wysoka klasa druku, małe koszty mebla i dość niewielki koszt druku jednej strony. Ze powodu na proces drukowania rzuca się o niej, że łączy wydajność druku laserowego z precyzją odwzorowania kolorów typową dla druku atramentowego.

Zamów Tanie drukowanie

Bezkontaktowe głowice drukujące

Inteligentny system druku współpracuje z bezkontaktowymi głowicami drukującymi. Brak konaku głowicy z papierem zapewnia dłuższy okres eksploatacji tych aspektów. Technologia zapewnia możliwość wydrukowania 2 mln ścian w wymiarze A4. Głowice drukujące posiadają szerokość strony. Papier może się przesuwać pod głowicą z prędkością 88,9 cm na sekundę. Dzięki temu tempo wydruku ma do 12 zdjęć na minutę (10 x 15 cm) i ok. 70 ścian w wymiarze A4 na minutę. To faktycznie świetny rezultat.
Konstrukcja głowicy

Głowica zrealizowana w technologii HP Edgeline jest przygotowana z pięciu krzemowych układów scalonych. Każdy układ posiada aż 2112 dysz włożonych w ciągu schodkowym. Tego typu rozwiązania są określane mianem multi-die module (wieloukładowy moduł). Każda głowica drukuje atramentami w dwóch kolorach. Kości krzemowe są wbudowane w wielowarstwową strukturę ceramiczną. Moduł MLC jest wyprodukowany z sześciu warstw – cienkich ceramicznych płytek połączonych przewodzącymi elementami zbudowanymi z wolframu i otworami przepustowymi.
Metoda zastępowania dysz

W sukcesie, gdy jedna z dysz będzie niesprawna, albo zatrzyma się i tusze nie będą potrafiły stanowić odpowiednio przez nią dozowane, zostaje zastąpiona inną, sprawną dyszą. Dodatkowo, co pewien okres dysze są automatycznie oczyszczane a mogą ponownie sprawnie działać. To druga zaleta z artykułu widzenia serwisowania urządzenia z powodu niedrożnej głowicy.
Zastosowanie technologii HP Edgeline

Technologia HP Edgeline została opracowana z chęcią o drukowaniu zdjęć i profesjonalnych dokumentów. Profesjonalne tusze do HP Vivera zostały założone do wydawania na zwykłym papierze. Barwnik znacznie łatwo schnie na papierze gwarantując wysokie nasycenie kolorów i gęstość optyczną. Wydruki nie rozmazują się po wykonaniu flamastra i są odporne na wilgoć.

Nowinki technologiczne ze świata druku pochodzą od Technologia HP Edgeline

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments