8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

Prasówki

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu Wszyscy znamy, że brak ćwiczeń, palenie tytoniu, spożywanie zbyt dużej zawartości alkoholu i dieta uboga w owoce i warzywa nie wróżą nic dobrego. Elementy te znacząco zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia nadciśnienia tętniczego lub udaru mózgu.

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

 

Istnieje ale kilka przydatnych, a dodatkowo efektywnych kroków pozwalających usunąć tegoż ryzyka.

kup traz

 

 

Poniżej prezentujemy 8 owoców, jakie o jeść, aby uniknąć chorobie nadciśnieniowej oraz udarowi mózgu.

Banany

Lekarze zalecają spożywanie bananów w przedmiocie zmniejszenia zbyt dużego ciśnienia krwi. Wszystko dzięki wielkiej zawartości potasu. Znajduje się, że potas zwiększa odporność skurczu mięśnia sercowego.

Dzięki potasowi zamkniętemu w owocach wysokie ciśnienie tętnicze szybciej się obniży. Banany można spożywać jako oryginalną przekąskę lub podać je do jogurtu lub do owsianki.

Kiwi

Owoce kiwi z zielem miąższem zawierają potas, identycznie jak pomidory i owoce. Mają ponad witaminę C, jaka dotyczy jak przeciwutleniacz wolnych rodników.

Jeden produkt kiwi zaspokaja 9% dziennego zlecenia na potas, 7% na magnez i 2% na wapń.

Pomarańcze

Picie napoju z dwóch pomarańczy każdego dnia że posłużyć w obniżeniu ciśnienia tętniczego. Skutek w strony obniżenia ciśnienia można zapisać po 2–4 tygodniach spożywania soku.

Owoc granatu

Owoc granatu toż znacznie silny produkt, jaki ważna spożywać na twardo lub dusić w sytuacje soku. Którekolwiek z doświadczeń wykazało, że picie filiżanki soku z granatu przynajmniej raz dziennie przez cztery tygodnie że posłużyć w obniżeniu ciśnienia tętniczego.

Wyciąg z granatu że istnieć element zdrowego śniadania. Myśl jednak, by sprawdzić ilość cukru, jak kupujesz gotowy sok. Dodatek cukru może stracić dobroczynny wpływ napoju na zdrowie.

Papaja

Ten egzotyczny owoc obniżający ciśnienie jest idealne wyjście dla dziewczyn zmagających się z nadciśnieniem tętniczym. Papaja zawiera potas natomiast wyjątkowy element o potwierdzonym działaniu obniżającym ciśnienie u dziewczyn z nadciśnieniem tętniczym – flawonoidy.

Brzoskwinie i nektarynki

Jedna małej liczb brzoskwinia lub nektarynka zaspokaja 8% dziennego zlecenia na potas, 3% na magnez i 1% na wapń.

Dla twarzy na wypłacie obniżającej ciśnienie dobrą możliwością dla młodej brzoskwini lub nektarynki będą plasterki tych wyników mrożone bez dodatku cukru. Przed spożyciem efekty można rozmrozić albo przygotować koktajl bez ich rozmrażania.

Pomidory

Badanie spełnione w Finlandii wskazuje, że spora zawartość likopenu, czyli karotenoidu uruchomionego w pomidorach, możne zmniejszać prawdopodobieństwo wystąpienia udaru mózgu. Badanie przedstawione w piśmie Neurology objęło 1031 mieszkańców Finlandii w wieku od 46 do 55 lat. Ryzyko wystąpienia udaru mózgu u dziewczyn z szlachetnym szczeblem likopenu niszczyłoby się o 55%.

Arbuz

Arbuz zawiera ogromną miara wody dzięki czemu dobrze kieruje na role z podniesionym ciśnieniem farb czyli z nadciśnieniem tętniczym. Arbuz że dodatkowo zapobiegać wzrostowi ciśnienia u dziewczyn z prawdziwym ciśnieniem krwi.

Ponadto efekt ten brzmi L-cytrulinę, która umożliwia regulację ciśnienia tętniczego natomiast je opuszcza. Obok tego aminokwasy wprowadzone w owocach mogą zapobiegać wzrostowi ciśnienia tętniczego.

Więc pijmy świeżo wyciskane napoje z produktów i warzyw. Albo istnieje obiekt bowiem ważniejszego w życiu niż zdrowie ?

Zobacz również wolnoobrotowa

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments